Günümüzde çoğumuzun tanıdığı milyarder yatırımcı Elon Musk‘dan yepyeni bir icat ile yeni bir teknolojiye adım atıldı.

Yeni Bir Geleceğe Adım!

Elon Musk‘ın geliştirdiği “Neuralink” teknolojisi bir maymun üzerinde denendi. 9 yaşındak Pager adlı maymun, düşünce gücüyle video oyunu oynamayı başardı.

Felçli hastalar için bir umut olacak mı?

Elon Musk , “Neuralink” teknolojisinin sadece oyun için olmadığı, ayrıca felçli hastaların beyin kontrolü ile kaslarını hareket ettirebileceğini. Henüz çok fazla detay verilmese de ilerleyen günlerde nasıl bir çalışmaların yapılacağını göreceğiz.

Bu Video (Sözcü)- Alıntısıdır

Gelecek teknoloji ve Biz!

Bu teknolojinin geleceğini az çok hepimiz tahmin ediyorduk. Sadece beyin kontrolü ile kontrol etme isteğini gerçekleştiren yenilikçi bilim insanı Elon Musk oldu. Bu projeden sonra gelecek projelerinde bizleri ne gibi sürpizler ile beklediğini hep beraber göreceğiz.

Umarız ki “Neuralink” ile birçok felç hastası insan ayağa kalkıp yürüyebilsin. Yeni teknolojilerin sağlık alanına da yatırım yapması sevindirici bir gelişme.

Tabi ki Bilgisayar oyun severler için de bu teknoloji gerçekten devrim niteliğinde olacak. Sektöre yeni bir hava katacaktır. Biz de bu teknolojiyi yakından takip etmeye devam edeceğiz. Değerli okurlarımız! Sağlıcakla kalın.