İçişleri Bakanlığınca geliştirilen Kadın Destek Uygulaması (KADES), Google Play Store üzerinde en çok indirilen 3. uygulama olarak listelendi.

İçişleri Bakanlığınca kadınların acil durumlarda tek tuşla kolluk kuvvetlerinden yardım isteyebilmesi için geliştirilen KADES’e ilgi her geçen gün artıyor.

KADES uygulaması bugüne kadar 1 milyon 941 bin 315 kadın tarafından cep telefonuna indirildi. Uygulama üzerinden 106 bin 176 ihbarda bulunuldu. Bunlardan 54 bin 922 asıllı ihbara müdahale edildi.

Kısa Sürede Kadınlara Güven Veren Bir Uygulama Oldu!

İçişleri Bakanlığının ürettiği KADES uygulamasına verilen ilgi sonrasında bir anket yapıldı. Anket sonuçlarında oy veren kadın kullanıcıların %90 oranında uygulamanın güven verdiğini belirttiler.

Kadın ve çocukların fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddete karşı korunmasını amaçlayan KADES, IOS ve Android marketlerden akıllı telefonlara ücretsiz indiriliyor.

Google Play’den İndirmek İçin Tıklayınız!

App Store’den İndirmek İçin Tıklayınız!

Uygulamaya ad soyad, doğum yılı, telefon ve T.C. kimlik numarası bilgileri girildikten sonra telefon numarasına gönderilen doğrulama kodunun onaylanması ile giriş yapılabiliyor.

Uygulamayı indirdikten sonra konum bilgisini paylaşmanız gerekiyor. Konum bilginizi paylaşmanız halinde, yeriniz direk uygulama tarafından tespit edilecektir. Daha sonrasında, herhangi bir şiddete maruz kalındığında ekranda bulunan “Yardım” butonuna basarak size en yakın kolluk kuvvetlerini bulunduğunuz bölgeye çağırabilirsiniz.

Bu derece faydalı bir uygulama üretildiği için mutluyuz. Umarım ihtiyacı olan kullanıcılara fayda sağlamaya devam edecektir. Umarız ki bu tür uygulamalara ihtiyaç kalmadan kadına şiddet tamamen son bulur.