Microsoft Corp, Apple‘ın Siri yapay zeka yazılımını geliştirmeye yardımcı olacağı düşünülen bir teknoloji firmasını 19.7 milyar $ (13.3 milyar £) değerinde bir anlaşmayla satın almayı planlıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, “AI (Yapay Zeka), teknolojinin en önemli önceliğidir” dedi.

Nuance Communications’ın satın alınması, Microsoft’un 2016’da sosyal ağ sitesi LinkedIn’i satın almasının ardından kendi tarihindeki en büyük ikinci satın alma oldu.

Sağlık Çalışmalarında Yeni Teknoloji Çalışmaları!

Microsoft, sağlık şirketleri için yazılım ve yapay zeka uzmanlığını destekleyeceğini söyledi.

tele-sağlık” ve uzaktan doktor sisteminde, kilitlenme sürecinde patlama yaşadı.

Bu büyümenin pandemiden sonra da devam edeceği tahmin ediliyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella yaptığı açıklamada, “Nuance, sağlık hizmeti teslimat noktasında yapay zeka katmanını sağlıyor” dedi. “Yapay zeka, teknolojinin en önemli önceliğidir ve sağlık hizmetlerinde de bu teknolojinin kullanılması çok önemlidir.”

Nuance Şirketi?

Massachusetts merkezli Nuance, 1992 yılında kuruldu. Dünya çapında 1.600’den fazla çalışanıyla 28 ülkede faaliyet gösteriyor.

Konuşma tanıma öncüsü olarak bilinen şirket, son zamanlarda radyoloji raporlarını otomatik işlemler ile doktorların raporları kolay işlemesinş kolaylaştıran yazılımlar gibi sağlık hizmetleri endüstrisine yazılımlar sağlama amaçlı bir yazılım şirketidir.

ABD Hastenelerinin %80’i Nuance Sistemleri Kullanılıyor!

Nadella, ABD hastanelerinin yaklaşık% 80’inin zaten Nuance müşterisi olduğunu söyledi. Firmanın satın alınması, Microsoft‘un sağlık hizmetleri sektöründeki potansiyel pazarını önemli ölçüde genişletecektir.

Gelecek teknolojinin yeni adımlarını takip etmeye devam edeceğiz. Microsoft şirketinin bu adımda attığı adımlar çok başarılı ve kararlı adımlar. Sağlık alanındaki yaptığı adımları da yakından takip etmeye devam edeceğiz.